CZ     GB     RU    
   CZ +420 774 582 995    

Technologie


technologie

Technické prvky

Nejprve je třeba vytřídit materiál podle průměru. Pak proběhne jeho opracování. Každý trám dostane určitý profil, vyřežou se vybrání. Dalším krokem je nanesení speciální antiseptické látky, která musí být na vodní bázi.

Tato antiseptická látka zabraňuje ucpání dřevěných kapilár. Tento prostředek umožňuje, aby dřevo (v postavené budově) rychle vyschlo a nebylo napadeno houbou. Vyschnutí domu trvá 4–6 měsíců. Pak jsou zaoblené trámy z vnější strany domu pokryty antiseptickým prostředkem, který je chrání před plísněmi, houbami a škůdci.

technologie
Schéma zaoblených trámů s vybráními pro upevnění.

Výroba takového materiálu je rozdělena do několika etap:

  1. Příprava – průměr trámu je v této problematice hlavním ukazatelem, který je při výběru dřeva zohledněn. Odborníci současně berou v úvahu tloušťku a ostatní rozměry suroviny tohoto typu. Odstraňujíc se suky a další závady, které se nacházejí na povrchu dřeva. Důležitým momentem je přesné upevnění zaobleného trámu ve stroji.

  2. Zaoblení – materiál je vyzdvižen a zastaven v místě opracování. Po upevnění je pomocí vozíku a frézovací jednotky vytvořen rovný odpovídající povrch. V některých případech se vyřežou podélné drážky, které zajišťují spolehlivé spojení.

  3. Řezání – při práci na okružní pile se bere v úvahu průměr trámu i jeho délka. Výroba výřezu je zakončena laserovým označením a provedením vybrání.

Hotové výrobky mají některé výhody:


FORESTHOME s.r.o.