CZ     GB     RU    
   CZ +420 774 582 995    

Project 6

Size: 158,29 m²

Price for ø24: 1 266 300,- Kč without VAT for 1. Etapu: Skelet

Price for ø26: 1 418 200,- Kč without VAT for 1. Etapu: Skelet

Skeletová stavba obsahuje
Sada řeziva: deska pro střešní krov 200×50 mm, laťový podklad 22×100 mm, lať (roof batten, under the roof) 50×20 mm, nosníky mezipatrové 150×100 mm.

Project 6

Wood is a living material and its value is very high. This material has several advantages like low thermal conductivity ,ecological compatibility and unique structure. Only in house made of wood , you can feel optimal microclimate and pleasant smell of needles.

Project 6

Biologically active substances of plant origin are helping to improve health, relieve stress and nervous tension. You can forget about headaches and sleeping problems ,breathing problems and even your immune system gets better. You will get rid of these and others many problems by living in house what's made of best quality wood ,and that is just a log cabin from us.

You will not only appreciate the exclusive exterior but also the luxurious interior that Nature has created. Nowadays, it's the most popular kind of country house ,because they are not made of synthetic and toxic materials.

Project 6

Project 6

Projekt 6 je patrový srub o velikosti 158,29 m² je zvláštní tím, že jeho součástí je altán, který je přístupný nejen z vedlejšího zádveří, které je vstupem i do kuchyně, ale i pokud přijdete do domu přes terasu, dále přes předsíň a obývací pokoj. V přízemí rovněž nejdete pokoj a samozřejmě i wc a koupelnu. Schodiště do patra je v již zmíněného obývacího pokoje a do malé haly. Z té pak můžete vstoupit do tří ložnic z nich dvě mají společný balkon.

The interior layout can be customized to suit your needs.
write usBack

FORESTHOME s.r.o.