CZ     GB     RU    
   CZ +420 774 582 995    

Project 5

Size: 115,55 m²

Price for ø24: 1 010 900,- Kč without VAT for 1. Etapu: Skelet

Price for ø26: 1 132 200,- Kč without VAT for 1. Etapu: Skelet

Skeletová stavba obsahuje
Sada řeziva: deska pro střešní krov 200×50 mm, laťový podklad 22×100 mm, lať (roof batten, under the roof) 50×20 mm, nosníky mezipatrové 150×100 mm.

Project 5

Wood is a living material and its value is very high. This material has several advantages like low thermal conductivity ,ecological compatibility and unique structure. Only in house made of wood , you can feel optimal microclimate and pleasant smell of needles.

Project 5

Biologically active substances of plant origin are helping to improve health, relieve stress and nervous tension. You can forget about headaches and sleeping problems ,breathing problems and even your immune system gets better. You will get rid of these and others many problems by living in house what's made of best quality wood ,and that is just a log cabin from us.

You will not only appreciate the exclusive exterior but also the luxurious interior that Nature has created. Nowadays, it's the most popular kind of country house ,because they are not made of synthetic and toxic materials.

Project 5

Project 5

Projekt 5 je opět patrový srub a to o velikosti 115,55m2. V přízemí domu vás uvítá zádveří propojené se šatnou, následuje velká obytná hala se vstupem do pokoje a sociálního zařízení, je zde i terasa a místnost se vstupem pouze z venku domu. V hale je schodiště do prvního patra kde je další hala tentokrát menší. Dále jsou zde tři prostorné pokoje jeden z nich má vlastní šatnu a balkon, další pak pouze balkon. Samozřejmě nechybí sociální zařízení.

The interior layout can be customized to suit your needs.
write usBack

FORESTHOME s.r.o.